تاریخچه

از دل چند نسل تولید کننده پیشرو محصولات کشاورزی، در سال 1370 شرکت بازرگانی کشاورزی بخردی پا به عرصه گذاشت. در ابتدا کار شرکت با فروش بذر آغاز شد. پس از سه سال شرکت بازرگانی کشاورزی بخردی از شرکت رکزوان هلند که در آن زمان یکی از شرکت‌های چابک، آینده دار و پیشرو در اصلاح بذر بود، نمایندگی انحصاری در ایران را دریافت نمود. در زمانی که خیار و مقدار بسیار اندکی گوجه فرنگی تنها محصولات صیفی در گلخانه‌ها بود، این شرکت در سال 1377 برای نخستین بار فلفل رنگی و بادمجان کشیده را به عنوان کشت‌هایی با ارزش افزوده‌ی بالا به گلخانه داران معرفی نمود.

در سال‌های میانی دهه‌ی هفتاد خورشیدی، تغذیه گیاه به طور کلی محدود به کود اوره، فسفات و آهن می‌شد و بازار نیاز زیادی به ورود دانش و تکنولوژی نوین داشت. شرکت بخردی با بررسی بازار جهانی کود، در سال 1374 کودهای کامل 20-20-20 و 30-5-15 را برای نخستین بار به صورت عمومی در بازار ایران معرفی نمود. این کار با همکاری شرکت بلژیکی که بعدها توسط شرکت فراملیتی “اس کیو ام” خریداری شد صورت گرفت. این دو کود به سرعت در بازاری که تشنه‌ی این محصولات بود با اصطلاح کود سبز و قرمز فراگیر شدند و تا امروز رنگ سبز و قرمز انتخاب شده توسط این شرکت به عنوان یک استاندارد در کشاورزی ایران به حساب می‌آید.

شرکت سپاهان رویش در سال 1379 متولد شد. با توجه به عزم امیرمنصور بخردی موسس سپاهان رویش در فراهم آوردن بهترین‌ها برای ایران، از آغاز کار روحیه‌ی ارزش آفرینی، نوآوری و اخلاق حرفه‌ای به تمامی فعالیت‌های شرکت منتقل شد. از آن سال تا کنون علاوه با فراهم آوردن کالا در کنار دانش کاربردی آن همواره تلاش ما این بوده که کار درست و درست کار کردن در این بخش از صنعت کشاورزی در ایران را یک الگوی استاندارد تعریف کنیم. سال ۱۳۷۹ طبق توافق توزیع بین المللی میان شرکت اس کیو ام و یارا، سپاهان رویش فعالیت خود به عنوان مسئول سبد کالای یارا در ایران آغاز کرد.
سال ۱۳۸۰ شروع کار سپاهان رویش با تریدکورپ به عنوان یکی از شرکت‌های نوآور در تغذیه گیاه بود. این همکاری با معرفی کاربردهای جدیدی چون هیومیک اسیدها، آمینواسیدها، کودهای سیلیسیم دار و همچنین اصلاح کننده‌های آب و خاک تحول مثبتی را در تغذیه گیاه در کشاورزی ایران ایجاد نمود.

سپاهان رویش در سال 1389، با برگزاری طرح سراسری برای مصرف نیترات کلسیم با همکاری دانشگاه تهران، علاوه بر بهبود شاخص‌های عملکردی، نقش خود در دسترسی غذای سالم در جامعه را تبیین نمود. ایفای این نقش به عنوان یکی از کلیدهای شرکت برای آینده با محصولات دیگر نیز ادامه خواهد یافت.

در سال 1391 مزرعه‌ی نمونه‌ی سپاهان رویش در پانزده کیلومتری غرب اصفهان افتتاح شد. این طرح شامل کشت گلخانه‌ای و فضای باز می‌شود.

در سال 1394 مرکز کشت‌های گلخانه‌ای

در سال 1396 مرکز توسعه و آموزش نشای پیوندی

در سال 1398 کار توسعه کالاهای بیوکنترل با اثر باقیمانده صفر