ENearth

شرایط فروش بذر

 شرکت سپاهان رویش به عنوان همکار شرکت رکزوان در ایران، کلیه رقم های بذر را منطبق با استانداردهای بین المللی بذر و همچنین مطابق با استانداردها، قوانین و مقررات بذر ایران، وارد کشور نموده است. از آنجا که شرایط نگهداری بذر بعد از خروج از انبار شرکت، و نیز عملیات کاشت، داشت و برداشت محصول، تغذیه و سلامت بوته و نحوه ی مبارزه با آفات و بیماری ها و همچنین تغییرات و نوسانات درجه حرارت، خارج از کنترل این شرکت بوده، و شرایط کشت بذر تابعی از شرایط اقلیمی و محیطی، آب، زمین و مدیریت مزرعه می باشد، لذا شرکت سپاهان رویش هیچگونه مسئولیتی در مورد عملکرد کمی و کیفی بذرهای فروخته شده و خسارت های احتمالی ندارد.

لازم است ارقام بذری که در منطقه ی مورد نظر سابقه کشت ندارند، ابتدا در سطح کوچک و بصورت نمونه کاشته شده و پس از اطمینان از تطابق آن با شرایط محلی، در سطح وسیع کشت شوند.

توصیه می گردد خریدار ابتدا مقدار کمی از بذر خریداری شده را کشت نموده و یا مورد آزمایش قوه نامیه قرار دهند و پس از حصول اطمینان از سبز شدن آن به کشت وسیع اقدام نماید.

شکایات مربوطه به قوه نامیه بذر (جوانه زنی) باید حداکثر ظرف دو ماه پس از خرید بذر به این شرکت اعلام شود. شکایاتی که پس از گذشت مدت مذکور به این شرکت واصل شود قابل قبول نخواهد بود.

هرگونه اعتراض در مورد بذر باید در زمانی که مزرعه مورد شکایت، قابل مشاهده و بررسی باشد به این شرکت اطلاع داده شود و امکان بازدید کارشناسان این شرکت از مزرعه فراهم گردد. چنانچه کارشناسان این شرکت تایید نمایند که بذر کاشته شده همان بذر خریداری شده از این شرکت است و پس از انجام بررسی های لازم، مورد شکایت را با ملاحظه حدود پذیرفته شده در تجارت بذر تایید کنند، آن قسمت از بذر که مورد کشت قرار نگرفته و بسته بندی آن دست نخورده باشد در مقابل استرداد بهای دریافتی پس گرفته می شود. برای بقیه بذر نیز تعهد این شرکت در مورد تامین خسارت احتمالی حداکثر تا میزان بهای دریافتی بذر کاشته شده می باشد. در این صورت مبنای داوری در مورد بذر مورد شکایت، نمونه بذری است که با همان مشخصات در انبار شرکت و یا موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور موجود می باشد.

محل تحویل سفارشات بذر، انبار شرکت سپاهان رویش است و خریدار باید شخصا جهت دریافت بذر خریداری شده به محل انبار این شرکت مراجعه نماید. در صورت درخواست خریدار مبنی بر ارسال بذر، این شرکت دستورات خریدار را در مورد تحویل بذر به موسسات حمل و نقل، اجرا می نماید. در این صورت بارنامه یا رسید شرکت حمل و نقل به منزله تحویل کالا به خریدار محسوب شده و مسئولیت هرگونه تاخیر، کسری، نقصان و یا مفقود شدن بذر به عهده خریدار می باشد.

توزیع کنندگان بذرهای باید عین این شرایط را به خریداران خود اعلام نموده و قبولی آنان را دریافت نمایند. در غیر این صورت جوابگویی به شکایات احتمالی و تامین خسارات مربوط به عهده خود آنان خواهد بود.

                                                                                    

اطلاعات تماس

آدرس:  اصفهان - خیابان کاشانی -  پلاک 942

تلفن: 35007-031

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

facebook80    linkedin80    aparat80    instagram80