داستان سپاهان رویش

صفحه اصلی/داستان سپاهان رویش

از دل چند نسل تولید کننده پیشرو محصولات کشاورزی، در سال 1370 شرکت بازرگانی کشاورزی بخردی پا به عرصه گذاشت. در ابتدا کار شرکت با فروش بذر آغاز شد. پس از سه سال شرکت بازرگانی کشاورزی بخردی از شرکت رکزوان هلند که در آن زمان یکی از شرکت های چابک، آینده دار و پیشرو در اصلاح بذر بود، نمایندگی انحصاری در ایران را دریافت نمود.
در زمانی که خیار و مقدار بسیار اندکی گوجه فرنگی تنها محصولات صیفی در گلخانه ها بود، این شرکت در سال 1377 برای نخستین بار فلفل رنگی و بادمجان کشیده را به عنوان کشت هایی با ارزش افزوده ی بالا به گلخانه داران معرفی نمود.
در سال های میانی دهه ی هفتاد خورشیدی، تغذیه گیاه به طور کلی محدود به کود اوره، فسفات و آهن می شد و بازار نیاز زیادی به ورود دانش و تکنولوژی نوین داشت. شرکت بخردی با بررسی بازار جهانی کود، در سال 1374 کودهای کامل 20-20-20 و 30-5-15 را برای نخستین بار به صورت عمومی در بازار ایران معرفی نمود. این کار با همکاری شرکت بلژیکی که بعدها توسط شرکت فراملیتی "اس کیو ام" خریداری شد صورت گرفت. این دو کود به سرعت در بازاری که تشنه ی این محصولات بود با اصطلاح کود سبز و قرمز فراگیر شدند و تا سال ها رنگ سبز و قرمز انتخاب شده توسط این شرکت به عنوان یک استاندارد در کشاورزی ایران به حساب می آید.
شرکت سپاهان رویش در سال 1379 متولد شد. با توجه به عزم امیرمنصور بخردی موسس سپاهان رویش در فراهم آوردن بهترین ها برای ایران، از آغاز کار روحیه ی ارزش آفرینی، نوآوری و اخلاق حرفه ای به تمامی فعالیت های شرکت منتقل شد. از آن سال تا کنون علاوه با فراهم آوردن کالا در کنار دانش کاربردی آن همواره تلاش ما این بوده که کار درست و درست کار کردن در این بخش از صنعت کشاورزی در ایران را یک الگوی استاندارد تعریف کنیم.